Trening personalny – czy to dobry wybór dla kobiet?

Kobiety wciąż boją się ćwiczyć na siłowni. Z jednej strony chcą mieć piękne i atrakcyjne sylwetki charakteryzujące się typowymi kobiecymi kształtami – krągłymi biodrami, jędrnym biustem i delikatnie wypchanymi pośladkami – ale z drugiej jednak pragną pozostać filigranowe i smukłe, bo to kojarzy im się z subtelną dziewczęcością. Dobrze ułożony trening personalny jest w stanie jednak to wszystko ze sobą sprytnie połączyć. A żeby móc go wykonywać, trzeba jednak przekonać się do siłowni. Zrobiło to już wiele kobiet i każda kolejna jest w stanie to zrobić. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że siłownia nie jest miejscem stworzonym wyłącznie dla mężczyzn i nie służy tylko do budowania bicepsów czy innych dużych mięśni. Te wszystkie sztangi czy hantle same w sobie nie gwarantują jeszcze imponującej muskulatury. Aby ją uzyskać, trzeba naprawdę się potrudzić i włożyć w tę ciężką pracę długie lata swojego życia. A i tak nie zawsze się ją osiągnie. Akurat w przypadku kobiet taka wyraźna rozbudowa sylwetki jest praktycznie niemożliwa, gdyż w ich organizmach brakuje hormonów odpowiadających właśnie za tworzenie się mięśni.

Nie znaczy to jednak, że trening siłowy wykonany przez kobietę nie wywoła u niej żadnych widocznych efektów. Gdyby ćwiczenia siłownie nie działały na panie, przedstawicielki płci pięknej w ogóle by ich nie wykonywały, a jednak jest wręcz przeciwnie, bo teraz nawet i one powoli zakochują się w dźwiganiu żelastwa. Mają w tym swój cel. Spośród wszystkich możliwych rodzajów aktywności fizycznej to właśnie aktywność siłowa, zmuszająca mięśnie do cięższej pracy, najkorzystniej wpływa na kobiecą sylwetkę. Trener personalny zadba o to, by tak właśnie się stało. Przygotuje dla swojej podopiecznej trening dostosowany do aktualnego wyglądu jej ciała, by to ciało sumiennie i regularnie zmieniać, aby stało się ono swoją najlepszą wersją. Trzeba to bowiem zawsze podkreślać, że treningi kobiet będą wyglądać zupełnie inaczej niżeli treningi mężczyzn. Panie mają po prostu inne priorytety. Raczej nie chcą mieć wielkich bicepsów i kraty na brzuchu, a zamiast tego marzą o szczupłej talii, delikatnie zarysowanej obręczy barkowej i ładnie podkreślonych jędrnych pośladkach.

Siłowy trening personalny jest więc naprawdę znakomitą propozycją dla każdej kobiety, która niekoniecznie chce pracować nad swoją sylwetką, a właśnie pragnie włożyć cały swój wysiłek w poprawę proporcji i kształtów sylwetki. Rekompozycja figury jest możliwa, jeśli przeprowadza się ją pod okiem doświadczonego instruktora.