Jakie suplementy diety warto przyjmować, podczas gdy trenujemy na siłowni?

Osoby, które regularnie uczęszczają na siłownie mają automatycznie zwiększone zapotrzebowanie na kalorie oraz mikroskładniki. Oznacza to, że osoby trenujące powinny spożywać wystarczającą ilość kalorii, a także przyjmować dodatkowe suplementy diety, które pomogą nam uzupełnić niedobory witamin i minerałów.

Suplementy diety a siłownia


Wraz z rozpoczęciem treningów na siłowni, powinniśmy zwrócić również większą uwagę na dietę i suplementy. Wyczerpujący trening na siłowni powoduje o wiele większy wydatek energetyczny organizmu, aniżeli posiada człowiek, który nie uczęszcza na siłownie. To powoduje, że sportowcy amatorscy, a przede wszystkim zawodowi, powinni systematycznie uzupełniać braki w diecie suplementami. Jakie suplementy diety są najlepsze dla amatorskich oraz zawodowych kulturystów? Z pewnością warto rozważyć suplementację kreatyną, odżywką białkową, gainerem, a także witaminami takimi jak D3+K2, omega-3 czy też ZMA.

Kreatyna


Osoby, które chcą nabrać masę mięśniową oraz zwiększyć swoje efekty związane z treningiem na siłowni, bezwzględnie powinni sięgnąć po najbardziej przebadany suplement diety dla sportowców, który znajduje się na rynku, a więc kreatynę. Dzięki niej możemy zwiększyć swoją siłę oraz lepiej się regenerować, co automatycznie przełoży się na lepsze warunki do rozwoju masy mięśniowej.

Odżywka białkowa i gainer


Rynek suplementów diety to również preparaty, które pomagają uzupełnić kalorie oraz makroskładniki. Jednymi z najbardziej popularnych z pewnością białko w proszku oraz gainer. Białko pełni bardzo ważną rolę w kontekście budowania masy mięśniowej, natomiast gainer pozwoli nam uzupełnić kalorie w ciągu dnia. Jeśli chcemy nabrać masy mięśniowej, a mamy duże zapotrzebowanie na kalorie, to te dwa suplementy diety są wręcz niezbędne.

D3+K2, omega-3, ZMA i inne


Ciężki trening na siłowni przyczynia się również do zwiększenia zapotrzebowania na witaminy i minerały. Z tego powodu powinniśmy regularnie przyjmować najważniejsze witaminy w postaci suplementów. Szczególnie, jeśli spożywamy małe ilości warzyw oraz owoców. Warto robić sobie cykliczne badania, które pokażą nam jakich dokładnie witamin i minerałów brakuje w naszym organizmie.

Suplementy diety dla sportowców stanowią nieodzowną część każdego sukcesu. Profesjonalni zawodnicy mieliby znacząco utrudnione zadanie, gdyby ich nie spożywali. Natomiast efekty amatorskich sportowców również nie byłyby tak okazałe, jak z pomocą sprawdzonych suplementów diety.

One thought on “Jakie suplementy diety warto przyjmować, podczas gdy trenujemy na siłowni?

  1. Ja przyjmuje standardowe witaminy, kreatynę i przedtreningówke. Białko dostarczam w pełni z pożywienia. Ze zbilansowaną dietą nie widzę sensu przyjmowania odżywki.

Comments are closed.